PROJEKT "BOOK PIKNIK"

Učenici od 1. do 3. razreda sudjelovali su na školskom projektu "BOOK PIKNIK" predvođen knjižničarkom

Učenici od 1. do 3. razreda sudjelovali su u školskom projektu ¨BOOK PIKNIKU".

Svaki učenik dobio je nacrt (kartu) okoliša škole i upute. Pomoću tih uputa svaki od njih je pronašao svoju ceduljicu koja je bila skrivena u školskom vrtu.

Na ceduljici su napisana imena lektira te je svaki učenik trebao doći u školsku knjižnicu i pronaći odgovarajuću lektiru na polici.

Na taj način učenici su se susreli s upoznavanjem rada u knjižnici te kako su knjige poredane na policama.

Zašto je važno čitati?

• Čitanjem povećavamo fond riječi te sposobnost usmenog i pismenog izražavanja vlastitih misli i ideja.

• Knjiga je medij koji nam ne servira gotovu sliku - za vrijeme čitanja mozak radi, a to što radi, znači da uvježbava svoje sposobnosti.

• Tijekom čitanja, neizrečeno sadrži više informacija od izrečenog (čitanje između redova), pisci često prava značenja i prave poruke oblikuju u usporedbe, metafore i ostala stilska izražajna sredstva.

• Čitanje nam uvjetuje punu koncentraciju ( želimo li shvatiti redoslijed radnje, odnos među likovima te otkriti poruke između redova).

• Omogućava nam putovanje kroz vrijeme i jedan je od načina kako možemo doživjeti različita mjesta i uživjeti se u život prošlih vremena ili naroda.

• Čitajući proširujemo svoje znanje i punimo svoj mozak informacijama.

• Pojedini likovi iz knjige mogu nam postati uzor u svakidašnjem životu.

• Potiče razvoj duhovitosti kod mladog čitatelja.

• Razvija znatiželju (čitajući zanimljivu knjige, ne možemo je ispustiti iz ruku jer nas zanima što će se sljedeće dogoditi).

• Pomaže nam u razvoju empatije i razumijevanju drugih osoba.

objavio: Duško Dominiković   datum: 3. 6. 2022.

Raspored održavanja informacija

2023./2024.